Навчально-практичний семінар підвищення кваліфікації «Охорона навколишнього природного середовища в Європейському Союзі та Україні»

Агро – Екологічним Центром (АЕЦ), який був створений у рамках спільного українсько-німецько-польського проекту Темпус Таціс, в період з 29 жовтня по 1 листопада було проведено навчально-практичний семінар підвищення кваліфікації за темою: «Охорона навколишнього природного середовища в Європейському Союзі та Україні». Даний семінар складався із теоретичної та практичної частини. Теоретична частина семінару складалася із трьох модулів, які проводилися в окремі дні на базі трьох установ міста Полтави.

Навчально-практичний семінар

Перший модуль був присвячений питанню виробництва екологічної продукції рослинного та тваринного походження, маркетингу екологічної продукції і проводився на базі Полтавської державної аграрної академії. Були заслухані доповіді учасників проекту про розвиток органічного руху в Світі та Україні, розвиток органічного агровиробництва у Східній Європі на прикладі Польщі, розвиток органічного сільського господарства на Полтавщині, стандарти та вимоги щодо органічного агровиробництва асоціації «Екостандарт», перспективи українсько-німецької співпраці в питаннях сертифікації органічного агровиробництва. Також були висвітлені результати анкетування стосовно попиту на органічну продукцію, проведеного співробітниками АЕЦ серед споживачів Полтавщини.

Навчально-практичний семінар підвищення кваліфікації «Охорона навколишнього природного середовища в Європейському Союзі та Україні»

Темою другого модуля була нормативно-законодавча база Європейського Союзу в галузі екології та охорони навколишнього природного середовища. Місцем проведення другого модуля став Полтавський національний технічний університет ім.. Ю. Кондратюка. Було викладено правову базу ЄС у сфері атмосферного повітря, поводження з відходами, захисту ґрунтів та висвітлені основні принципи водної політики. Також була представлена інформація про стан довкілля Полтавщини. Як підоснову для імплементації нормативного законодавства ЄС з охорони навколишнього природного середовища визначено формування екологічної інформаційної моніторингової бази індикативних показників Полтавщини.

Третій модуль проводився на базі Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області та був присвячений європейським вимогам до якості та безпеки продуктів харчування, їх міжнародному регулюванню та можливості застосування в умовах України. Були представлені доповіді про аналіз законодавства ЄС у галузі контролю якості продуктів харчування, вирішення проблем якості і безпеки харчової продукції, забезпечення еквівалентності та гарантії контролю в законодавстві ЄС та України. Крім того, були висвітлені питання щодо перспектив попиту і реалізації органічної продукції та проаналізовано роль громадських організацій у контролі за якістю продуктів харчування.
Закінченням теоретичної частини семінару стало жваве обговорення модулів між учасниками проекту, слухачами семінару та німецькими колегами-експертами, в ході якого німецькі експерти дали позитивну оцінку семінару.

Збільшити зображення

Практична частина семінару проходила на базі приватного підприємства «Агроекологія» ( с. Михайлики Шишацького району), яке вже декілька десятків років займається органічним землеробством. Фахівцями господарства були надані практичні рекомендації слухачам семінару щодо принципів органічного землеробства та ведення сільського господарства на прикладі ПП « Агроекологія».

Збільшити зображення

Загалом даний семінар викликав надзвичайну цікавість серед різних верств населення – від студентів до управлінців. Загалом учасниками семінару стало 140 осіб, серед яких значна кількість викладачів вищих навчальних закладів м. Полтави. Всі учасники семінару отримали сертифікати міжнародного проекту про підвищення кваліфікації за темами модулів.

Шановні колеги!

Якщо Вас зацікавили теми вищезазначених модулів можливо замовити повторне проведення такого семінару (для групи не менше 30 слухачів) як за окремими модулями так і в цілому з видачею сертифікатів міжнародного проекту про підвищення кваліфікації.

За довідками звертатися за телефонами:

(80532)611622
80664874011
80977773008

E-mail: info @ aec .org .ua

Залишити коментар